Sertifika programları ne işe yarıyor?

İş başvuruları sırasında sertifikalar diğer adaylardan fark yaratmayı sağlıyor ve insan kaynakları uzmanları tarafından işe alınırken önemli bir yeterlilik olarak görülüyor. Sertifika programları iş başvurusu yapanlarda ne işe yarıyor? İyi bir sertifika programının özellikleri nelerdir? E-sertifika nedir?
Sertifika programları öğrenimini tamamladıktan sonra, kısa bir zaman içinde belirli bir alanda uzmanlaşmak isteyenler için önemle tavsiye ediliyor. Daha çok pratiğe dayalı eğitimlerin yer aldığı sertifika programlarının asıl amacı seçilen mesleki dalda uzmanlık kazanmak. Özellikle İşletme, İngilizce, Pazarlama ve Bilişim alanlarında olan programlara öğrencilerin ve çalışanların yoğun ilgi gösterdiği biliniyor.

Sertifika programları ne kadar sürüyor?

Sertifika programlarının süresi, tercih edilen programa göre değişiyor. Bir program en az 4 hafta kadar sürerken, bazı programların tamamlanması 1,5-2 yılı buluyor.

Sertifika programları ne işe yarıyor?

Sertifika programları öncelikle mesleğinizle ilgili istenen yeterlilik seviyesini kazanmaya yardımcı oluyor. Değişen teknoloji ile birlikte alanınızla ilgili gelişen ve güncellenen konuları yakından takip edebiliyor ve eksik olduğunuz noktalarda kendinizi geliştirmeyi sağlıyor. Bunun yanı sıra, mesleğinizin dışında farklı alanlarda da sertifika programlarına yönelip, ilgi alanınıza göre kariyer seçeneklerinizi artırabiliyorsunuz.

E-sertifika nedir?

Sertifika programları ne işe yarıyor
E-sertifika kavramı son dönemde iş hayatında sıklıkla karşımıza çıkıyor. İnternetin hızla yaygın hale gelmesiyle birlikte her türlü bilgiye kolayca ulaşılıyor. Günümüzde e-sertifika programları da diğer sertifika programlarına oranla daha hızlı ve kolay ulaşılabilir olması nedeniyle sıklıkla tercih ediliyor.

E-sertifika programlarında kendiniz için en uygun çalışma programını belirleyebiliyor ve hazır video’lardan istediğiniz konuyu, istediğiniz zaman tekrar etme fırsatı buluyorsunuz. Programın bitiş zamanı da çalışma temposuna göre değişiklik gösteriyor. Yani normal bir sertifika programında kursun başlangıç ve bitiş tarihi önceden planlanabiliyor. Ancak e-sertifika programlarında, program süresini tamamen kendi çalışma sisteminize göre daha erken veya daha geç tamamlayabiliyorsunuz.

Ayrıca e-sertifika programlarının diğer programlara göre daha uygun fiyatlı olduğunu belirten uzmanlar, internetteki bilgi kirliliği yüzünden e-sertifika programını tercih edecek adayları iyi araştırma yapması yönünde özellikle uyarıyor.

Sertifika programlarının avantajları;

– Sertifika programlarında uygulamaya yönelik eğitim verildiği için, kursiyer verilen bilgileri pratik yaparak daha kısa sürede ve kalıcı şekilde öğreniyor.

– Çalışma imkanı ve staj önemli tercih nedenlerinden biri olarak görülüyor. Özellikle yeni mezun adaylar staj programları sayesinde hem deneyim kazanarak hem de çevre oluşturarak iş bulma şanslarını artırıyor.

  Yeni nesil uzaktan eğitim sistemi!

      Eğitim, sınav ve sertifika tek sistemde…

Hemen ön Bilgi Alın !

 Sitede Bulunan Yazı, Görsel ve Video Gibi Hiçbir İçerik İzinsiz Olarak Kesinlikle Kullanılamaz.

Hemen Ara!